Öbölháborúk [történelemcikkek.hu]:
1.) Az első öbölháború: Az iraki csapatok 1990 augusztus 2-án helyi idő szerint hajnali 2 órakor rohanták le a szomszédos Kuvaitot. Válaszul 1991 január 16 és február 28 között a Perzsa-öbölben fegyveres konfliktus kezdődött. A hadművelet neve melyet az USA indított: Sivatagi Vihar. Ekkor az USA katonailag beavatkozott Irak és Kuvait viszályába, ENSZ felhatalmazással és NATO kötelékben. Az iraki diktátor: Szaddam Husszein, az amerikai elnök pedig: George Bush volt ekkor. Az amerikaiak elérték, hogy Irak kivonuljon az aprócska Kuvaitból.
2.) Második öbölháború: A második öbölháború iraki háború nevet is viselte és 2003-ban kezdődött. Célja Szaddam Husszein hatalmának megdöntése volt. Az amerikaiak egsrészt megtorolni akarták a 2001-es terrortámadást (New York, WTX, szeptember 11), másrészt Irak állítólagos tömegpusztító fegyvereit akarták elkobozni.
Irakot legyőzik, megkezdődik egy hosszú megszállás 2003 és 2011 között. Husszeint perbe fogják (vád: egy falu elpusztítása biológiai fegyverekkel) majd halálra ítélik és kivégzik.
Szaddám Huszeint az 1982-es, 148 halálos áldozatot követelő dudzsaili mészárlás miatt. A volt iraki diktátort 2006. december 30-án, közép-európai idő szerint hajnal 4 óra körül akasztották fel.
Az iraki kivonulás évében találták meg a helyet, ahol Oszama bin Laden bújkált Pakisztánban. Egy SEAL osztag végzett vele 2011 május 2-án.